شاید برای شما تهیه و هزینه برای یک اپلیکیشن به عنوان یک هزینه باشد اما من به حرات می گویم که اینگونه نیست 

12222

به نظر شما چرا توجه به اینکه هر روز تعداد افراد بیشتری در حال استفاده از گوشی های هوشمند خود بجای کامپیوتر برای گشت و گذار در اینترنت هستند، ایده ای مهم است؟

اگر سن شما اینقدر باشد که بتوانید گوشی های موبایلی بزرگتر از اندازه سر خودتان را به خاطر بیاورید، پس مطمئنا قدر دان پیشرفت های فن آوری برای آنچه اکنون در اختیار دارید، هستید.

باور کنید یا نه، در حال حاضر تعداد فروش دستگاه های موبایل هوشمند در فروش کامپیوتر در دنیا پیشی گرفته است، تا جایی که پیشبینی می شود در سال جاری بیش از یک و نیم میلیارد دستگاه موبایل هوشمند در سراسر دنیا به فروش برسد.

نکته جالب توجه این است که امروزه فن آوری چنان پیشرفتی کرده که غیر ممکن بودن چیزی را غیر قابل باور ساخته است. بنابراین دیگر سوال نوع بشر “در رابطه با قابل اجرا بودن چیزی نیست؟” بلکه سوال در رابطه با “کی انجام شدن آن است؟”

کاری که گوشی های هوشمند انجام داده اند، مقدور ساختن اتخاذ هر تصمیمی در هر نقطه ای است که شما در آن قرار دارید. حال خواه این تصمیم برقراری یک تماس تلفنی، پیدا کردن یک تخفیف، نقد یک محصول یا اشتراک گذاری یک نظر باشد، و البته کسب و کارهای مختلف هم در حال مسحور ساختن مجموع مخاطبین هدف خود از طریق این فرصت می باشند.

از فرودگاه گرفته تا اتاق انتظار یک پزشک یا هر نقطه ای که مردم لحظه ای را در اختیار خودشان هستند، اولین کاری که هر کسی انجام می دهد دست گرفتن گوشی همراه و باز کردن یک اپلیکیشن بر روی آن است. با تمام این توجه و البته فرصت بالقوه برای جذب کردن مشتریان، شما چکار باید بکنید؟

اپلیکیشن های موبایل امروزه بخشی اصلی استراتژی بازاریابی و فروش بسیاری از کسب و کارها در نظر گرفته می شوند و این موضوع هیچ ارتباطی به اندازه و نوع صنعت آنها ندارد. در این مطلب به برخی از مزایای استفاده از اپلیکیشن ها اشاره می کنم:

اپلیکیشن ها ابزارهایی برای ترفیع و ترویج محصول و خدمات شما هستند

در حالیکه داشتن یک وبسایت یکی از موارد حیاتی برای هر کسب و کاری به حساب می آید و به عبارتی به عنوان یک فروشگاه همیشه آماده برای بازدید کننده گان شما محسوب می شود، با توجه به مواردی که در بالا هم به آن اشاره شد و اینکه بسیاری از مردم امروزه در رفت آمد های خود به اینترنت همراه دسترسی دارند و بسیاری از کارهای خود را با استفاده از آن انجام می دهند، طراحی و توسعه و ترویج استفاده از آن در بین مخاطبین عملی سودمند و آینده نگرانه برای کسب و کار شما محسوب می شود.

کسب در آمد از طریق اپلیکیشن

بسیاری از کسب و کارها تصور می کنند که طراحی و راه اندازی یک اپلیکیشن هزینه بسیار فراتر از بودجه تعریف شده برای آنها دارد، در حالیکه اصلا اینگونه نیست، چرا که شما بسیاری از کارهای مورد نیاز برای آن را پیش از این انجام داده اید، یعنی به عبارتی شما لوگو، شعار، استراتژی کسب و کار و … را در اختیار دارید و با استخدام یک توسعه دهنده به نسبت حرفه ای و در نظر گرفتن یک طراحی ساده می توانید به یک اپلیکیشن ساده دست پیدا کنید و رفته رفته بعد از مدتی اقدام به ایجاد تغییراتی در آن بکنید. همچنین پس از راه اندازی آن می توانید از طریق روش های مختلف اقدام به کسب درآمد از آن بکنید که یکی از آنها انتشار تبلیغات است.

کسب مشتریان بیشتر

از نسل جوان و رغبت آنها به استفاده بیشتر از جستجوهای مبتنی بر موبایل غافل نباشید. همچنین که مشتریان شما قادر به پخش کردن اخبار و صحبت کردن در مورد شما، خدمات و محصولات شما از طریق دهان به دهان هستند، نسل جوان تر قادر به پیدا کردن شما با یک جستجوی ساده بوده و همچنین در گفتگوی های روزمره خود بیشتر تمایل به صحبت کردن در رابطه با موضوع فن آوری هستند.

معرفی و نمایش محصولات و خدمات

از طریق اپلیکیشن قادر به نمایش و معرفی محصولات و خدمات هستید، با بازدید کردن از آن مشتری شما راحت تر قادر به خرید و پرداخت هزینه آن می باشد. شما همچنین بصورت روزانه و البته راحت تر از وبسایت قادر به بروز آوری آن هم هستید. همچنین پیشنهاد تخفیف دوره ای از این طریق موجب معرفی شما توسط مشتریان به دوستان آنها شده و به دلیل در دسترس احتمال بازدید آنها از اپ شما در همان زمان به شدت بالا می رود.

وبسایت های بهینه سازی شده برای موبایل

به افراد و کسب و کارهایی که همچنان تمایلی به توسعه یک اپ برای خود ندارند، پیشنهاد می کنیم در فکر بهینه سازی وبسایت خود برای باز شدن بر روی گوشی های موبایل باشند. توجه داشته باشید که به هر حال هدف نهایی ایجاد تجربه ای مثبت برای بازدید کننده شده و در نهایت تشویق وی به بازگشت به وبسایت یا اپلیکیشن شما اقدام به خرید از شما می باشد.