تنها یک چیز است که از پیدا کردن یک ابزار جدید و جالب برای بازاریابی بهتر است، و آن پیداکردن یک ابزار جدید و جالب رایگان برای بازاریابی است. ما در اینجا به چهار مورد از ابزارهای بازاریابی اشاره می کنیم که ارزش افزوده ایجاد می کنند، اما حتی یک ریال هم برای شما هزینه دربرنخواهند داشت.

  1. مولد ایده محتوای پورتنت (Portent’s Content Idea Generator)

آیا هرگز اتفاق افتاده است که برای پیدا کردن ایده های جدید جهت مقاله، مطلب وبلاگ یا راهنمای رایگان بعدی خود احساس درماندگی به شما دست بدهد؟ اگر پاسخ تان مثبت است، این ابزار برای شما معجزه خواهد کرد. با استفاده از مولد ایده محتوای پورتنت ، شما فقط موضوع مورد نظر خود را وارد می کنید و این ابزار، مجموعه ای از زوایا و ابعاد منحصر به فرد از آن محتوا را در قالب عنوان و تیتر به شما نشان می دهد.

به عنوان نمونه، بازاریابی کسب و کارهای کوچک” به “۱۸ ویدیوی برتر بازاریابی کسب و کارهای کوچک در یوتیوب” تبدیل می شود. همه پیشنهادات دقت لازم را نخواهد داشت، با این حال، قطعا به قوه خلاقیت شما کمک خواهد کرد.

از طریق این لینک می توانید این ابزار را بررسی کنید.

  1. اپ همینگوی (Hemingway)

همینگوی برای ساده سازی به شما کمک می کند. این ابزار، متن ترغیب کننده شما جهت فروش را برای ابعاد آنلاین و آفلاین استفاده تان تاثیرگذارتر و قابل درک تر می سازد. روش کار این ابزار به اینصورت است که محتوای شما را تجزیه و تحلیل می کند و با پیام هایی با رنگ های مختلف، مواردی همچون جملات بسیار بلند یا پیچیده، قیدهای غیرضروری و و حالت مجهول جمله را نشان می دهد.

این کار چه اهمیتی دارد؟ بازاریاب های برتر می دانند که این پیام های ساده و واضح هستند که از میان هیاهوهای تبلیغاتی راه خود را به سوی مخاطب پیدا می کنند. ساده سازی، قطعا بهترین فرصت را برای ایجاد مقبولیت نزد مشتریان بالقوه شما فراهم می کند.

از طریق این لینک می توانید این ابزار را بررسی کنید.

  1. پابلو از بافر (Pablo by Buffer)

آیا هنگامی که می خواهید تصاویر جذابی برای افزودن به محتوای خود تهیه کنید، فعالیت شما در رسانه های اجتماعی به بن بست برمی خورد؟ دیگر نگران نباشید. بافر تهیه تصویر برای رسانه های اجتماعی را فوق العاده سریع و آسان ساخته است!

این ابزار با ارائه بیش از ۶۰۰۰۰۰ تصویر رایگان، جلوه های تصویری ابتدایی، امکان افزودن متن و ابزارهایی برای تغییر اندازه تصاویر جهت دامنه متنوعی از شبکه های اجتماعی، یک جایگزین کاربردی و سبک برای نرم افزارهای پیچیده ای مانند فتوشاپ را در اختیار شما قرار می دهد.

از طریق این لینک می توانید این ابزار را بررسی کنید.

  1. ابزار Open Site Explorer

لینک ها در بهینه سازی برای موتورهای جستجو نقش اساسی ایفا می کنند. شما با استفاده از Open Site Explorer می توانید نشانی هر وبسایتی را وارد کنید تا تمامی لینک های ورودی (سایر صفحات وب که به شما لینک داده اند) را مشاهده کنید. این ابزار برای هر لینک ورودی، گزارش اعتبار صفحه و رتبه آن را نیز نشان می دهد. این بسیار مهم است، چرا که اگر سایت هایی با اعتبار بالا به وبسایت شما لینک بدهند، گوگل و سایر موتورهای جستجو برای سایت شما امتیاز بیشتری قائل می شوند.

علاوه بر این می توانید از Open Site Explorer برای تحلیل رقبای خود استفاده کنید؛ کدام وبسایت های معتبر به آنها لینک داده اند؟ آیا امکان دریافت لینک از همین وبسایت ها از طریق فرآیند درخواست یا درخواست شخصی برای شما وجود دارد؟

از طریق این لینک می توانید این ابزار را بررسی کنید.