10 دلیل اهمیت داشتن یک وبسایت برای افزایش درآمد

طراحی سایت می‌تواند می‌تواند تاثیر گسترده ای بر کسب و کار شما داشته باشد و میزان درآمد شما را بسیار افزایش دهد. علاوه بر آن هزینه ایجاد وب سایت مانند گذشته زیاد نیست و تقریبا با هزینه های اندک نیز می‌توانید وب سایت خود را راه اندازی کنید. در ادامه 10 دلیل اهمیت داشتن وب سایت برای افزایش درآمد آمده است؛ با ما همراه باشید.

همه کسب و کارها باید وب سایت داشته باشند

دلیل اینکه همه کسب و کارها باید اقدام به ایجاد وب سایت خود کنند بسیار آسان است؛ چون تاثیر آن بسیار گسترده است و قیمت راه اندازی آن نیز زیاد نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره طراحی سایت و اهمیت آن در افزایش درآمد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

نکته دیگر این است که طبق نظرسنجی ها 44 تا 51 درصد از مشاغل و کسب و کارهای کوچک سایت ندارند؛ آماری بسیار بالا و عجیب که باعث می‌شود این کسب و کارها، بسیاری از کاربران و شانس های افزایش درآمد خود را از دست دهند. در ادامه 10 دلیل اهمیت داشتن وب سایت برای افزایش درآمد آمده است؛ با ما همراه باشید.

  1. 93 درصد از خرید ها با جستجو درباره محصول به صورت آنلاین شروع می‌شود

 

این یک حقیقت است که اینترنت در شیوه زندگی ما تاثیر گسترده ای ایجاد کرده است، این تاثیر حتی به شیوه خرید ما نیز رسیده است. طبق آمار و ارقام 93 درصد از فرایند خرید محصول با جستجو کردن درباره آن در اینترنت آغاز می‌شود و این یعنی اینکه در صورت عدم طراحی سایت فقط به 7 درصد از سهم فروش بازار دسترسی دارید و تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست می‌دهید. البته این آمار برای اجناسی با درخواست بالا است و محصولات با عرضه پایین سهم کمتری دارند. ولی به طور کلی، 40 الی 50 درصد از خرید ها با جستجوی آنلاین آغاز می‌شوند.

  1. افراد به شرکت هایی که وب سایت ندارند کمتر اعتماد می‌کنند

 

کاربران و مشتریان ما، مهمترین دارایی ما هستند و همه چیز از شعار و طراحی محصولات گرفته تا حتی انتخاب استراتژی بازاریابی برای ایجاد ارتباط موثرتر با کاربران است. این در حالی است که داشتن وب سایت باعث می‌شود که کاربران بیشتر به شما اعتماد کنند و حتی می‌توانید ارتباط بهتری را با ابزار طراحی سایت با آنها ایجاد کنید که این خود باعث افزایش وفاداری کاربران قدیمی و جذب کاربران جدید می‌شود. در واقع 80 درصد از کاربران درباره شرکتی که وب سایت نداشته باشد، نظر مثبتی ندارند.

  1. وب سایت شما، نماینده شما در فضای آنلاین باشد

 

اطلاعات زیادی ممکن است در اینترنت و در ارتباط با شرکت و یا کسب و کار شما باشد که هیچ ارتباطی به کاری که انجام می‌دهید ندارند و باعث می‌شوند که ارزش و اعتبار کسب و کار شما کاهش پیدا کند. پس به جای اینکه اجازه دهید دیگران درباره محصولات شما نظر دهند، وب سایتی قوی ایجاد کنید و محصولات و کسب و کار خود را به بهترین شکل معرفی کنید. این کار خود زمینه ساز ایجاد یک برند معتبر و افزایش فروش محصولات است، چون در فضا آنلاین در صورتی که تعداد محدودی از محصولات شما توسط کاربران تایید شوند، کاربران از محصولات جدید شما نیز استقبال می‌کنند.

  1. شیوه بازاریابی موثرتر و فروش محصولات بیشتر

 

با بازاریابی سنتی نمی‌توان میزان تاثیر یک استراتژی بازاریابی را دقیق اندازه گیری کرد و در ضمن هزینه این شیوه نیز زیاد است. اما با طراحی سایت و استفاده از شیوه تبلیغات و بازاریابی آنلاین می‌توانید میزان هزینه های خود را کاهش دهید و عملکرد کاربران خود را با ابزاری که وجود دارد به صورت دقیق تر تجزیه و تحلیل کنید. برای مثال ابزار مختلف می‌توانند به شما نشان دهند که کاربران شما چند سال دارند، جنسیت آنها چیست و یا از کدام بخش سایت بیشتر دیدن کرده اند. با این اطلاعات و بسیاری دیگر، می‌توانید برنامه بازاریابی خود را موثرتر پیاده سازی کنید.

  1. ایجاد وب سایت فروشگاهی آنلاین نسبت به فروشگاه سنتی هزینه کمتری دارد

 

 

با ایجاد سایت فروشگاهی می‌توانید هزینه های خود را کاهش دهید؛ حتی با وجود اینکه طراحی سایت و مدیریت آن هزینه بر است اما هزینه آن نسبت به هزینه های تعمیر و نگهداری و اجاره مکان فیزیکی کمتر است.

  1. از تبلیغات رایگان استفاده کنید

 

 

اگر وب سایت شما به شیوه ای مناسب طراحی شده باشد و محتوایی که در آن قرار می‌گیرد ارزشمند باشد، رتبه سئو سایت شما نیز پیشرفت خواهد کرد و این به این معنی است که در نتایج اولیه موتورهای جستجو قرار خواهید گرفت. با این کار شما میزان ترافیک و مشتریان بیشتری را جذب کرده اید، بدون اینکه برای جذب آنها هزینه ای پرداخت کرده باشید.

  1. محصولات و خدمات خود را به صورت شبانه روزی عرضه کنید

 

 

با طراحی سایت می‌توانید خدمات و محصولات خود را به صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته عرضه کنید. مهم نیست محصول شما چه چیزی است، چون همیشه کاربر آماده خرید وجود دارد؛ و این یعنی اینکه محصولات شما همیشه برای خرید در دسترس هستند و به ساعت خاصی محدود نیستند.

  1. خود را از محدودیت های جغرافیایی آزاد کنید

 

 

کاری که وب سایت انجام می‌دهد این است که کاربران بیشتر را بدون توجه به محدودیت های جغرافیایی به سمت شما هدایت می‌کند. چیزی که برای کاربران اهمیت دارد این است که محصولات و خدمات خود را با بهترین کیفیت دریافت کنند، پس اگر سایت شما چنین کاری انجام می‌دهد، حتما از محصولات و خدمات شما استفاده خواهند کرد.

  1. محتوای وب سایت شما یک فروشنده هوشمند است

 

 

اطلاعات و محتوایی که در وب سایت قرار می‌گیرند می‌توانند کاملا دسته بندی شوند و در یک قالب مناسب و با جستجوی ساده در کمترین زمان برای کاربر در قابل نمایش باشند. علاوه بر آن اطلاعاتی درباره قیمت، اندازه و بسیاری موارد دیگر برای تصمیم گیری بهتر کاربران وجود دارد که باعث می‌شود هم محیطی مناسب برای کاربران ایجاد کند و هم اینکه با اطلاعاتی که وجود دارد، خرید امن تری داشته باشند، که خود باعث افزایش رضایت مشتری و جذب کاربران جدید می‌شود.

  1. داشتن وب سایت میزان فروش آفلاین را نیز افزایش می‌دهد

داشتن سایت نه تنها باعث می‌شود که فروش محصولات به صورت آنلاین افزایش پیدا کند، بلکه زمینه ساز افزایش میزان فروش آفلاین نیز می‌شود. طبق آمار و ارقام، تحقیق آنلاین و خرید آفلاین و برعکس، 80 درصد فروش محصولات را شامل می‌شود و این یعنی اینکه داشتن وب سایت می‌تواند رویکردهای سنتی را ارتقا دهد و میزان فروش محصولات و درآمد شما را افزایش دهد.

نکته نهایی؛ طراحی وب سایت باید عالی باشد

با اینکه طبق آنچه بیان شد، راه اندازی وب سایت باعث افزایش درآمد و میزان فروش محصولات شما می‌شود ولی باید به این نکته دقت شود که سایت بد، نتیجه معکوس دارد و باعث می‌شود که کاربران اعتماد خود نسبت به کسب و کار شما را از دست دهند. پس اگر به کسب و کار خود اهمیت می‌دهید، طراحی سایت خود را به شیوه ای عالی انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *