فروش آنلاین را آغاز کنید تا از قافله عقب نمانید

وقتی خبری از فروش آنلاین نبود

تنها چند سال است که فروش آنلاین به یکی از روش های پیشرو در عرصه تجارت تبدیل شده است؛ اما اگر به ۵۰ سال گذشته برگردیم, که البته زمان زیادی هم نیست. خواهیم دید که افراد, برای فروختن کالاهایشان مغازه ای داشتند و یا این که در گوشه ‌ای بساط می‌ کردند و با فنون مختلفی به جلب نظر رهگذران می ‌پرداختند و در نهایت, کالایشان را عرضه می‌کردند.

 

این روند گر چه امروزه نیز وجود دارد؛ اما در سال های اخیر و بالاخص در پنج سال گذشته, با روی کار آمدن فروش آنلاین, که یکی از جدی ترین رقبای این روش تجارت است مورد تهدید جدی واقع شده. انتظار می ‌رود که در در سال های آینده, این رقابت شدید تر نیز شده و کسب و کار های آنلاین, بیش از ۷۰ درصد تجارت جهانی را تسخیر کنند.

این مسئله دور از ذهن نیز نبوده و هم اکنون فروشگاه های آنلاین متعددی وجود دارد که به ارائه محصولات مختلفی, از لوازم آرایشی بهداشتی گرفته تا فروش قطعات یدکی خودرو وجود دارد که اتفاقاً تراکنش بسیار زیادی در طول روز داشته و فروشندگان آن ها از کسب و کار خود رضایت کامل دارند.

فروش آنلاین و کلی مزیت

در صورتی که ساکن یک شهر کوچک باشید, حتماً تجربه تلخ نبود امکانات را داشته ‌اید؛ مثلاً برای خرید یک کتاب خاص اقدام کردید؛ اما هیچ یک از فروشگاه های شهر تان آن را نداشته اند؛ یا مثلاً برای خرید یک کالای خاص به مغازه های متعددی سر زده اید, اما هیچ یک از آن ها, کالای مورد نظرتان را نداشته ‌اند. در این حالت حتماً آبشاری از ناراحتی و درماندگی را به قلب خود سرازیر کرده‌اید و احتمالاً به فکر مهاجرت از شهرتان و رفتن به شهر دیگری را به سرتان زده اید.

 

بله, این مشکلی است که حتی ساکنین شهرهای بزرگ نیز با آن مواجه اند. در شهر بزرگی مثل تهران, اگر بخواهید یک کالای خاص را پیدا کنید, نمی توانید تمامی مغازه ها را جستجو کنید؛ گر چه در گذشته این کار را انجام داده اید؛ اما امروزه دیگر با حجم سنگین ترافیک و هزینه های حمل و نقل, چنین کاری مقرون به صرفه نیست؛ چرا که می توانید تنها با چند کلیک ساده از آن ها بخواهید تا کالای مورد نظر را با پیک برایتان بفرستند. ما همیشه نیاز به تکنولوژی هایی داریم که کارمان را آسان‌تر کند.

ظهور اینترنت, تحول عظیمی را ایجاد کرد که تاریخ را به دو بخش قبل و بعد از آن تقسیم کرده است. امروزه شما می توانید تنها با چند کلیک ساده به هر کالایی که نیاز دارید دست پیدا کنید و به راحتی آن را خریداری کنید. تنها کافی است کلمه مورد نظرتان را جستجو کرده و سپس, نهایتاً ۲۰ کلیک دیگر را انجام دهید تا طی دو سه روز آینده, محصول مورد نظرتان را درب منزل تحویل بگیرید.

 از قافله جا نمانید

چه بخواهید و چه  نخواهید, دنیای تکنولوژی و فناوری های نوین, ما را به سوی آسان تر کردن زندگی پیش می‌برد و این این جریان, چنانچه تا امروز هم متوقف نشده, هرگز متوقف نخواهد شد. بنابراین تنها دو راه باقی می ماند؛ یا اینکه موافق با این جریان شنا کنید و با قدرت خروشان این سیل عظیم, سد های مستحکم محدودیت ها را بشکنید و یا این که با تلاشی بیهوده, در خلاف جهت این جریان به تلاش و کوشش بی حاصل بپردازید و در نهایت از سایر رقبا عقب بمانید و به ناچار از عرصه رقابت حذف شوید.

امروزه تقریباً هیچ کسب و کاری نیست که نتوان آن را به فروش آنلاین مجهز کرد. از خرید کود های شیمیایی گرفته تا خرید لباس و کیف و کفش, همه را می توان به سادگی از دنیای اینترنت درخواست کرد و پاسخ گرفت.

امروزه حسن خرید آنلاین, بسیار پر رنگ و لعاب تر از گذشته به چشم می آید و این همچنان ادامه خواهد داشت. پس نباید فرصت را از دست داد و از قافله عقب ماند. بهترین کار این است که سریعا به سراغ این تکنولوژی برویم و کسب و کار خود را آنلاین کنیم.

برای تبدیل شدن به یک کسب و کار آنلاین, تنها نیاز دارید تا یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کنید و یا این که در یکی از شبکه های اجتماعی آغاز به فعالیت کنید. مدت زیادی طول نخواهد کشید که فروشتان آغاز خواهد شد و بیش از آنچه که تصورش را کنید, با سیل خروشان مشتریانی که از سراسر جهان محصولات شما را می‌خواهند مواجه خواهید شد؛ بنابراین فرصت را غنیمت شمارید و از هم اکنون به فکر ایجاد یک فروشگاه اینترنتی باشید.

حتی اگر کسب و کار شما فروش قطعات یدکی خودرو هم باشد, هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما می توانید همین حالا برای طراحی سایت قطعات خودرو اقدام کنید و یا این کار را به یک شخص متخصص بسپارید تا برایتان فروشگاه مجازی مناسبی را طراحی کند.

پس از آن نیاز دارید تا لیست دقیقی و با جزئیات کامل از همه محصولات تان تهیه کنید و سپس آن را وارد وب سایت تان کنید تا فروش آنلاین را آغاز کنید. از آن پس نیاز دارید تا به طور مرتب وب سایت خود را به روز کرده و مطالب جدید را در آن قرار دهید تا مخاطبین بیشتری را به سمت خود جذب کنید.

نکات بسیار مثبتی در فروش آنلاین نهفته است که در سایر روش ها وجود ندارد. مثلاً در فروش آنلاین شما می توانید یک کالا را از شهر دیگری خریداری کنید و یا مثلاً کالا هایی که در شهر خودتان یافت نمی شود را به آسانی از طریق فروشگاه های اینترنتی خریداری کنید.

به عنوان یک نمونه موفق, می توانم به وب سایت “یدک هلپ” اشاره کنم؛ این وب سایت یکی از موفق ترین فروشگاه های آنلاین قطعات یدکی خودرو است که با هوشمندی صاحب کسب و کار آن از دنیای کسب و کار های فیزیکی و قید و بند های آن رها شده و به فروش آنلاین روی آورده است. از زمان ایجاد تا امروز, موفقیت ‌های چشمگیری را به دست آورده است.

 شما در هر جای کشور که باشید می توانید به راحتی تنها با یک جستجوی ساده, قطعات یدکی خودرو تان را از این وب سایت خریداری کنید؛ اصلا اهمیت ندارد که در کدام استان و یا کدام شهر زندگی می کنید. تنها کافی است تا سفارش خود را ثبت کنید تا به زودی کالای مورد نظرتان را درب منزل تحویل بگیرید.

این یک معجزه نیست و شما هم می توانید به این موفقیت ها دست پیدا کنید؛ تنها کافی است از قید و بند های کسب و کار فیزیکی رها شوید و خود را با دنیای کسب و کار های آنلاین آشنا کنید. آنگاه خواهید دید که تفاوت در کارآمدی بسیار بیش از آن است که تصور می کردید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا