چگونه می توانیم با داشتن یک وب سایت به درآمد بالا برسیم ؟

طراحی وب‌سایت به منظور ساده‌سازی ارتباط میان افراد مختلف و یا پاسخ به سوالات و نیاز‌های آنها، ایجاد شده است؛ اما از طرفی، روش‌های زیادی وجود دارند که در صورت ایجاد وب‌سایت می‌توانید درآمد مناسبی از آنها کسب کنید. با ما همراه باشید تا به این نکته پی ببرید که کسب درآمد از طریق وب‌سایت‌ها افسانه نیست و برای هر کسی نیز قابل انجام است.

کسب درآمد از طریق طراحی وب‌سایت‌ها افسانه نیست

طراحی وب‌سایت به منظور ساده‌سازی ارتباط میان افراد مختلف و یا پاسخ به سوالات و نیاز‌های آنها در کمترین زمان، ایجاد شده است؛ اما از طرفی، روش‌های زیادی وجود دارند که در صورت ایجاد وب‌سایت می‌توانید درآمد مناسبی از آنها کسب کنید. با ما همراه باشید تا به این نکته پی ببرید که کسب درآمد از طریق وب‌سایت‌ها افسانه نیست و برای هر کسی نیز قابل انجام است.

در ضمن باید اضافه کرد که روش‌هایی که در زیر معرفی خواهند شد، هر کدام به پتانسیل و اقدامات خاص خود نیاز دارند، بنابراین باید به دنبال روشی باشید که بتوانید بهتر پیاده‌سازی کنید. با اینکه کسب و افزایش درآمد از طریق وب‌سایت آسان نیست، اما بهترین گزینه‌ها برای شروع در زیر آمده‌اند.

 

  1. متداول‌ترین روش‌های کسب درآمد از طریق وب‌سایت – بازاریابی و معرفی محصولات

 

 

کسب درآمد از طریق طراحی وب‌سایت و با استفاده از روش بازاریابی و فروش محصولات شاید رایج‌ترین راه کسب درآمد است، با اینکه این روش سریعترین نیست و ابتدا باید در سطح اینترنت، وب‌سایت خود را به صورت مارک معرفی کنید، اما شیوه موثری است.

شیوه کار نیز این گونه است که پس از عقد قرارداد با شرکت ارائه دهنده محصول «شماره یک»، در وب‌سایت خود درباره ویژگی‌های مثبت این محصول می‌نویسید و کاربران را تشویق می‌کنید که این محصول را خریداری کنند. در آخر همان پست معرفی نیز لینکی قرار می‌دهید که به صفحه محصول «شماره یک» اشاره می‌کند؛ با این کار تعداد کاربرانی که برای خرید محصول هدایت کرده‌اید مشخص می‌شوند.

معمولا قراردادهایی که توسط وب‌سایت میزبان و شرکت ارائه دهنده محصول انجام می‌گیرد، از 30 تا 70 درصد سهم فروش و یا خدمات را در اختیار وب‌سایت میزبان قرار می‌دهد.

  1. تبلیغات کلیکی گوگل

 

اینها همان تبلیغاتی است که از طرف گوگل و در وب‌سایت شما نمایش داده می‌شوند. شیوه کار نیز بسیار ساده است و پس از ثبت‌نام، به گوگل این اجازه را می‌دهید که محتوای وب‌سایت شما را شناسایی کند و تبلیغات مرتبط را نمایش دهد. به عنوان مثال اگر محتوای شما درباره طراحی وب‌سایت است، تبلیغات مربوط به انجام طراحی سایت و موارد مشابه برای کاربران نمایش داده می‌شود.

با اینکه شیوه کار تبلیغات کلیکی یا Pay Per Click بسیار آسان است، اما حقیقت این است که نمی‌تواند پول زیادی برای شما داشته باشد و شاید فقط بتوانید هزینه اجاره دامنه و یا سایر موارد دیگر را به دست بیاورید.

  1. فروش فضای تبلیغاتی به شرکت‌های مختلف

 

 

بیلبور‌های تبلیغاتی که در سطح شهرها وجود دارند توسط شرکت‌های مختلف برای انجام تبلیغات اجاره می‌شوند؛ در طراحی وب‌سایت نیز این گونه است و معمولا وب‌سایت‌ها از این فضاها و یا به اصطلاح بیلبوردهای تبلیغاتی در وب‌سایت‍های خود زیاد دارند.

حتما با این تبلیغات مواجه شده‌اید. که پس از پایان محتوا و یا در فضاهای خالی اطراف نشان داده می‌شوند و بسیاری از آنها حتی ارتباطی با محتوای سایت ندارند. با اینکه میزان درآمدی که از این شیوه کسب می‌کنید به معروفیت وب‌سایت شما بستگی دارد، اما باید اضافه کرد که این تبلیغات ممکن است چهره وب‌سایت شما را زشت نشان دهند و باعث شوند که کاربران کمتر شما را انتخاب کنند. پس در استفاده از آنها هوشمندانه عمل کنید.

  1. فروش محصولات آموزشی و دانلودی

 

 

این شیوه به این صورت است که اقدام به تهیه یک محتوای آموزشی مانند «دوره طراحی وب می‌نمایید» و با قرار دادن آن در وب‌سایت خود، اقدام به فروش آن نمایید.

اگر محصول، به صورت مستقیم توسط شما تولید شود، بدون واسطه، تمام درآمد حاصل از فروش نصیب شما خواهد شد و شاید بتوان گفت که این شیوه یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد از طریق وب‌سایت است.

محصولات مختلفی مانند کتاب‌های صوتی، کتاب‌های الکترونیکی، پادکست‌ها و بسیاری موارد دیگر به علاوه محصولات آموزشی را می‌توانید در وب‌سایت خود قرار داده و آنها را به فروش برسانید. هر اندازه که تبلیغات موثرتر و محصول بهتری داشته باشید، محصول شما فروش بهتری خواهد داشت و میزان درآمدی که کسب خواهید کرد بیشتر خواهد بود.

  1. نظر خود درباره محصولات را برای وب‌سایت‌های دیگر بنویسید

 

با طراحی وب‌سایت و اجرای استراتژی مناسب سئو، وب‌سایتی معروف در حوزه آشپزی ایجاد کرده‌اید؛ اتفاقی که می‌افتد این است که افراد در فضای اینترنت به نظرات شما درباره رستوران‌های مختلف و کیفیت غذای آنها اهمیت می‌دهند و بنابراین شرکت‌ها و رستوران‌های مختلف برای نشر مقاله‌ای با نقد مثبت از سوی شما، هزینه‌ای را به شما پرداخت خواهند کرد. هر چه وب‌سایت شما محبوبیت بیشتری داشته باشد، قراردادی که منعقد می‌شود، خوشمزه‌تر خواهد بود.

  1. شرکت‌های مختلف از کاربران شما برای اجرای کمپین‌های بازاریابی خود استفاده کنند

 

 

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد از طریق طراحی وب‌سایت این است که شرکت‌های مختلف از کاربران شما برای اجرای کمپین‌های بازاریابی خود استفاده کنند. و به این معنی است که شرکت‌‌های مختف با توجه به تعداد کاربران و اهمیت وب‌سایت شما، برای اجرای کمپین‌های بازاریابی ایمیلی از لیست ایمیل شما برای ارسال محتوا استفاده می‌کنند.

البته در این شیوه و همانند بعضی از شیوه‌های قبلی تلاش اولیه و در بعضی مواقع باید از سوی شما انجام گیرد و این شما هستید که باید پیشنهاد همکاری را به کسب و کارهای مختلف ارائه دهید.

  1. وب‌سایت فروشگاهی ایجاد کنید

 

 

وب‌سایت‌های فروشگاهی، آن دسته از طراحی وب‌سایت است که محبوبیت بالایی دارد. اما باید دقت کنید که اجرای این شیوه کسب و کار آنلاین به تلاش زیادی نیاز دارد و در واقع با اینکه میزان درآمد این شیوه بسیار زیاد است اما میزان کار و سختی آن نیز به همان اندازه خواهد بود.

نکته دیگر این است که تعداد فروشگاه‌های اینترنتی در حال حاضر بسیار زیاد است و در واقع این فضای رقابتی نیازمند کار و تلاش بیشتر خواهد بود.

نکته نهایی

روش‌های دیگری برای کسب و افزایش درآمد از طریق ایجاد وب‌سایت وجود دارد، مانند سرمایه گذاری بر کمک‌های کاربران که برای وب‌سایت‌هایی که کار خدماتی انجام می‌دهند، کاربردی‌تر است. اما با توجه به روش‌هایی که در بالا بررسی کردیم، این نکته باید اضافه شود که هر کدام از روش‌ها، زمان و شیوه انجام خود را دارند که باید با توجه به پتانسیل وب‌سایت خود و کاری که قرار است انجام دهید، یکی از آنها را انتخاب کنید. بدون شک تبلیغات کلیکی گوگل ساده‌ترین روش است اما درآمدی که از آن کسب می‌کنید، چندان زیاد نخواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره طراحی وب‌سایت و ضرورت آن و همچنین پتانسیل‌هایی که دارد، با ما همراه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا