3 راه برای بهبود جریان نقدی آژانس وردپرس شما

اگر منابع مالی به آژانس وردپرس شما سرازیر شود، پس شروع خوبی دارید. با این حال، ایجاد درآمد به سادگی کافی نیست. شما همچنین باید جریان نقدی خود را مدیریت کنید.

خوشبختانه، راه هایی وجود دارد که اطمینان حاصل شود که سود شما به جریان نقدی مثبت تبدیل می شود. با دنبال کردن چند مرحله ساده، باید بتوانید سرمایه کافی برای سرمایه گذاری در آژانس وردپرس خود و رشد کسب و کار خود را داشته باشید.

در این پست، نگاهی دقیق تر به جریان نقدینگی و اینکه چگونه می تواند بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد، خواهیم داشت. سپس سه نکته برای قرار دادن آژانس شما در یک موقعیت مالی قوی به اشتراک می گذاریم.

مقدمه ای بر جریان نقدی منفی و مثبت

جریان نقدی به حرکت پول در داخل و خارج از کسب و کار شما اشاره دارد. شرکت ها معمولاً از جریان نقدی برای پوشش هزینه های عملیاتی روزانه خود استفاده می کنند. برای مثال، ممکن است از این وجوه برای پرداخت حقوق کارکنان یا پیمانکاران خود استفاده کنید.

اگرچه آنها به هم مرتبط هستند، جریان نقدی کمی با درآمد و سود شما متفاوت است، زیرا از اصول حسابداری تعهدی پیروی می کنند. این بدان معناست که درآمد و سود معمولاً با زمانی که محصولات و خدمات مرتبط را تحویل می‌دهید، مطابقت دارد. به این ترتیب، درآمد خالص و درآمد شما می تواند با جریان نقدی شما متفاوت باشد.

جریان نقدی مثبت نشان می دهد که پس از کسر تمام هزینه های شما، پول بیشتری نسبت به بیرون رفتن وارد کسب و کار شما می شود. ممکن است از این ذخیره نقدی برای رشد آژانس وردپرس خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک کمپین بازاریابی جدید راه اندازی کنید، نرم افزار خود را ارتقا دهید یا کارکنان بیشتری را استخدام کنید.

در مقابل، اگر در یک بازه زمانی معین، بیش از میزان درآمد خود پول خرج کنید، احتمالاً با یک جریان نقدی منفی مواجه خواهید شد. این نشان دهنده عدم تعادل بین مخارج و درآمد شما است.

سناریوهایی وجود دارد که در آن جریان نقدی منفی تقریباً اجتناب ناپذیر است. برای مثال، راه ‌اندازی یک محصول جدید، افتتاح دفتر دوم یا راه‌اندازی یک کسب ‌و کار کاملاً جدید، همگی نیازمند سرمایه‌گذاری اولیه قابل توجهی هستند. حتی با تلاش و تلاش زیاد، ممکن است تولید پول نقد کافی برای جبران ورودی اولیه شما زمان ببرد. این می تواند منجر به یک جریان نقدی منفی شود.

چرا جریان نقدی مهم است

به عنوان یک صاحب آژانس، بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه جریان نقدی خود را مدیریت کنید. حتی اگر بودجه کافی برای پوشش هزینه های خود داشته باشید، یک جریان نقدی منفی سرمایه گذاری در فعالیت هایی را که به طور بالقوه می توانند آژانس وردپرس شما را رشد دهند، دشوارتر می کند.

این مسئله مالی فقط بر شما به عنوان یک صاحب کسب و کار تأثیر نمی گذارد. ممکن است اشخاص ثالثی مانند سهامداران یا سرمایه گذاران در آژانس شما منافع مالی داشته باشند. بدون یک جریان نقدی مثبت، ممکن است برای ارائه یک بازگشت سرمایه خوب به این افراد دچار مشکل شوید. این می تواند به روابط شما آسیب برساند و تضمین سرمایه گذاری های مالی در آینده را دشوارتر کند.

هنگامی که با جریان نقدی منفی روبرو می شوند، بسیاری از مشاغل در دام کاهش بودجه بازاریابی و تبلیغات خود می افتند. در حالی که این می تواند به کاهش هزینه های عملیاتی شما در کوتاه مدت کمک کند، به طور بالقوه می تواند رشد شرکت شما را متوقف کند و به پیامدهای مالی بلندمدت جدی منجر شود. بنابراین، مهم است که راهی مؤثر برای مدیریت پول خود بدون به خطر انداختن آینده آژانس خود بیابید.

3 روش برای بهبود جریان نقدی آژانس وردپرس شما

مشکلات جریان نقدینگی این پتانسیل را دارد که آژانس وردپرس شما را کاملاً از مسیر خارج کند. بیایید به سه کاری که می‌توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که بودجه زیادی برای رشد کسب‌وکارتان باقی مانده است و به آژانستان کمک می‌کنید تا پتانسیل کامل خود را به دست بیاورید، نگاهی بیاندازیم.

1- نرخ ریزش خود را کاهش دهید

Churn نرخی است که در آن مشتریان تجارت با آژانس شما را متوقف می کنند. برای مثال، مشتری ممکن است قرارداد خود را تمدید نکند یا درخواست بازپرداخت کند.

با توجه به مدرسه بازرگانی هاروارد، شما می توانید تنها با کاهش نرخ ریزش خود تا 5 درصد، سود خود را تا 95 درصد افزایش دهید. بنابراین، این استراتژی ارزش بررسی را دارد.

وقتی مشتری می بیند که ماه به ماه مزایای ملموسی ارائه می کنید، احتمال اینکه آژانس شما را رها کند کمتر است. اینجاست که گزارش‌ های مشتری وارد می ‌شوند. با انتخاب ابزاری مانند ManageWP، می ‌توان گزارش ‌های جامعی تولید کرد که ارزشی را که به مشتریان خود ارائه می‌دهید به وضوح نشان دهد:

کیفیت خدمات به مشتری هم چنین می تواند تعیین کند که آیا مشتری با شما همراه است یا شروع به خرید برای خدمات جایگزینی می کند. جالب توجه است، مطالعات نشان می دهد که تقریبا 70 درصد از ریزش ها به دلیل خدمات ضعیف رخ می دهد و 91 درصد از مشتریان ناراضی بدون شکایت آن را ترک می کنند.

برای سالم نگه داشتن جریان نقدی خود، عاقلانه است که رویکردی فعالانه داشته باشید و از مشتریان خود بازخورد آنها را بخواهید. بسیاری از آژانس ها از نرم افزار اتوماسیون پستی برای ایجاد یک سری بررسی های بعدی استفاده می کنند:

حتی ممکن است انگیزه ای برای ارائه بازخورد ارائه دهید، مانند تخفیف، کوپن یا ورود به قرعه کشی جایزه. این می تواند برای تشویق مشتریان بی میل به باز کردن و به اشتراک گذاشتن افکارشان مفید باشد.

  1. به مشتریان فعلی خود بفروشید

ارزش مادام العمر مشتری (LCV)، سود خالصی است که در کل رابطه شما با یک مشتری ایجاد می شود. افزایش این معیار به معنای وجوه بیشتر و جریان نقدی قوی تر خواهد بود.

یکی از راه‌های تقویت LCV، ایجاد یک استراتژی فروش بالاست. فروش به مشتریان فعلی معمولاً ساده ‌تر از تبدیل مشتریان بالقوه جدید است، زیرا یک رابطه از قبل موجود و سطحی از آگاهی از برند وجود دارد. در این مورد، افزایش فروش به مقدار زیادی پول یا تلاش اضافی نیاز ندارد، که خبر خوبی برای جریان نقدی شما است.

فروشگاه‌های آجر و ملات اغلب محصولات مرتبط را در کنار هم قرار می‌دهند تا بتوانند فروش بیشتری داشته باشند. به عنوان یک آژانس وردپرس، به احتمال زیاد خدمات خود را به صورت آنلاین تبلیغ می کنید. با این حال، هنوز هم می توانید این تکنیک را اعمال کنید. به عنوان مثال، می توانید خدمات مرتبط را در صفحه محصول خود گروه بندی کنید.

حتی بهتر از آن، ممکن است خدمات خود را در یک دسته، بسته بندی کنید. همه عاشق معامله هستند، بنابراین ارائه یک تخفیف عمده ممکن است کلید فروش چندین سرویس با هر تراکنش باشد.

افزایش فروش لزوماً به معنای کار بیشتر نیست. با استفاده از برنامه ریزی و خودکارسازی، ممکن است بتوانید خدمات اضافی را بدون افزایش حجم کاری خود بفروشید. این می تواند به شما کمک کند بازدهی بالایی داشته باشید که برای متعادل کردن جریان نقدی شما عالی است.

  1. تغییر چرخه قیمت و پرداخت خود را در نظر بگیرید

اگر با حفظ جریان نقدی سالم مشکل دارید، ممکن است قیمت گذاری شما مقصر باشد. ممکن است شما هزینه کمی از مشتریان خود دریافت کنید، که منجر به بازگشت سرمایه ضعیف می شود. از طرف دیگر، ممکن است قیمت های شما کمی بیش از حد بالا باشد، که می تواند توانایی شما را برای جذب مشتریان جدید مختل کند.

بنابراین، بسیار مهم است که بین رقابتی نگه داشتن قیمت خود و جبران منصفانه تعادل ایجاد کنید. برای این منظور، ممکن است لازم باشد مدتی را صرف بررسی امور مالی و تجزیه و تحلیل بازار، به ویژه نزدیکترین رقبای خود کنید.

اگر تصمیم به تعدیل قیمت‌ های خود دارید، توصیه می‌کنیم احتیاط کنید. افزایش چشمگیر ممکن است مشتریان شما را ناامید کند. در همین حال، یک تخفیف بزرگ ممکن است منجر به افزایش ناگهانی فروش شود اما بازدهی ضعیفی داشته باشد. همچنین ممکن است ارزش درک شده خدمات شما را کاهش دهد، که توجیه افزایش قیمت در آینده را دشوار می کند.

علاوه بر این، ممکن است بخواهید چرخه های پرداخت خود را در نظر بگیرید. می‌توانید از مشوق‌ ها برای سوق دادن مشتریان جدید به سمت طرح‌ های پرداختی استفاده کنید که بیشترین سود را برای جریان نقدی شما نوید می ‌دهند.

به عنوان مثال، اگر اعداد را خرد کرده اید و نیاز به تزریق سریع وجوه دارید، ممکن است فقط برای مدت زمان محدودی بر روی برنامه های ماهانه خود تخفیف ارائه دهید. این می تواند تعداد زیادی مشتری جدید را جذب کند و تقویتی را که برای متعادل کردن مجدد جریان نقدی خود نیاز دارید، ارائه دهد.

نتیجه

اگر آژانس وردپرس شما می‌خواهد زنده بماند، باید بین پولی که وارد می‌شود تعادل ایجاد کنید. در واقع، اگر بتوانید بر جریان نقدینگی خود تسلط داشته باشید، ممکن است بتوانید سرمایه خود را برای رشد کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید تا درآمد بیشتری کسب کنید.

بیایید به سرعت سه نکته برای تنظیم یک جریان نقدی مثبت را مرور کنیم:

نرخ ریزش خود را کاهش دهید.

به مشتریان فعلی خود بفروشید.

تغییر چرخه قیمت و پرداخت خود را در نظر بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا