چرا تولید محتوا در رشد سایت موثر است؟

چرا تولید محتوا در رشد سایت موثر است؟

آیا درباره تاثیر تولید محتوا در رشد سایت اطلاعاتی دارید؟ بهره گیری از دنیای اینترنت این امکان را فراهم کرده تا با تولید محتوا به موفقیت های بزرگی دست یابید.

توضیحاتی درباره تولید محتوا جهت رشد سایت

بهره گیری از دانش و تکنولوژی های جدید در دنیای اینترنتی این امکان را فراهم کرده است تا بتوانید با تولید محتوا، موفقیت های بزرگی در زمینه توسعه و پیشرفت سایت خود به دست آورید. با تولید متن های با کیفیت و قوی و در عین حال کاملا درست، می توان با مخاطبین سایت، ارتباط خوبی برقرار کرد.

تولید محتوا با کیفیت موجب می شود تا بازدیدکننده های سایت با صاحبان کسب و کار بهتر آشنا شوند و اعتماد بیشتری به آنان داشته باشند. کارشناسان تولید یک محتوای جذاب کسانی هستند که بر قواعد و اصول بازاریابی، تسلط کامل دارند و انواع مختلف محتوا را بر اساس رعایت نکات و اصول سئو تولید می کنند.

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا به فرآیند تولید فکرها و ایده های موضوعی گفته می شود که برای مخاطبین سایت، جذاب و مورد پسند باشد. تهیه محتوا می تواند به صورت نوشتاری و یا تصویری درباره ایده های مختلف باشد. از اطلاعات موجود درباره ایده های خود می توانید وبلاگ، اینفوگرافیک و یا ویدئوهایی جذاب تهیه کنید.

تولید محتوا بازدیدکننده های سایت را آگاه می کند. به سوالات آنها در زمینه ایده هایتان پاسخ می دهد. کمک می کند تا مخاطبین با مطالعه آن، اطلاعات بیشتری کسب کنند و راحت تر و آگاهانه تر تصمیم بگیرند.

تولید یک محتوای جذاب کمک می کند تا مشتری های بسیاری به سوی خود جذب کنید. این گروه افراد می توانند بازدیدکننده های جدید به سایت را بیاورند. به همین دلیل می تواند با کسب درآمدی بیشتر جهت رشد سایت موثر واقع شود.

 

دلایل جدی گرفتن تولید محتوا با کیفیت

با تولید یک محتوای عالی می توانید خدمات و کالاهای خود را تبلیغ کنید. اندیشه های خود را منتشر کرده و مخاطبین زیادی را به سایت خود علاقمند کنید.

تولید محتوا آخرین عمل بازاریابی می باشد. با تولید یک محتوای مناسب، اطلاعاتی مفید و رایگان در اختیار بازدیدکننده های سایت قرار می دهید. با این کار مشتریان زیادی را به سوی خود کشانده و با خدمات بی شائبه و با کیفیت خود، مشتریان خود را برای مادام العمر حفظ کنید.  

 • آگاه ساختن مخاطبین از خدمات سایت
 • پاسخ به سوالات بازدیدکنندگان سایت
 • افزایش تعداد مخاطبین سایت
 • ایجاد سرگرمی برای مخاطبین
 • افزودن اطلاعات مخاطبین
 • اعتماد بیشتر مشتریان
 • ایجاد لبخند بر لبان کاربران سایت و مشتریان

نحوه ایجاد برنامه محتوا

برای تولید یک محتوای مناسب باید برنامه ریزی درستی داشته باشید. بدون برنامه ممکن است از هدف خود خارج شوید. تولید محتوا در یک فرم مشخص و انتشار آن در سایت می تواند، موجب بهبود کسب و کار و درآمد بیشتر شود.

 • انتخاب اهداف محتوا
 • پرسونای خریدار
 • نقش مخاطبین
 • ممیزی کردن محتوا
 • انتخاب فرمت مناسب

 

فواید تولید محتوا برای رشد سایت

 • افزایش فروش کالا و کسب درآمد: با تولید محتوا می توانید به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم درآمد کسب کنید. مستقیم شامل فروش خود محتوای تالیف شده، فروش دوره های آموزشی، فروش حق اشتراک و تبلیغات در کنار محتوا می باشد. اما غیر مستقیم شامل تولید متنی است که برای آشنایی بیشتر با خدمات سایت تالیف می شود.
 • جلب اعتماد مخاطب: ارائه محتوایی که به صورت صمیمی با مخاطبین سخن گوید، موجب افزایش اعتماد مخاطبین می شود. تولید محتوا باید به گونه ای باشد که مخاطب بعد از مطالعه آن احساس نکند که وقت خود را برای خواندن محتوا تلف کرده است. ارائه اطلاعات صحیح و درست در متن محتوا، به افزایش اعتماد مخاطبین به سایت کمک می کند.
 • شناخت بهتر برند: محتوای تالیف شده برای شناخت بهتر برند موجب می شود تا مخاطب نام برند را در گوشه ی ذهن خود جای دهد. هر زمان که مخاطب به مشکلی برخورد کند و یا نیاز به کالای مشابه داشته باشد، به سایت مورد نظر مراجعه کند.
 • یار سئو: تولید محتوا باید بر اساس مقررات و اصول سئو انجام شود. رعایت اصول سئو موجب افزایش تعداد بازدیدکننده های سایت و افزایش رتبه در نتایج سرچ گوگل می گردد. ارائه محتوایی با متن عالی و دارای تصاویر با کیفیت و جذاب، موجب جذب مخاطبین بیشتر می شود. کلمات کلیدی هم باید به نحو صحیح و در جای مناسب استفاده شوند. استفاده از کلمات کلیدی نباید به گونه ای باشد که معنای جمله به هم بریزد.
 • نشان دادن تخصص و مهارت: ارائه اطلاعات صحیح و درست باعث می شود تا از سایر رقبا جلوتر باشید. تخصص و مهارت خود را با تولید یک محتوای با کیفیت و تخصصی به رخ سایر رقبای خود بکشید.

انواع تولید محتوا

تولید محتوا یک فرمت خاص و مشخص ندارد. تولید یک محتوا می تواند از یک توییت تا ویدئویی دو ساعته متفاوت باشد. بر اساس خدمت و یا محصول ارائه شده، محتوای مناسب را تهیه کنید. برای تولید یک محتوای مفید، ابتدا باید مشکل مخاطبین شناخته شود. سپس یک فرمت مخصوص اعم از پست وبلاگ، ایبوک، ویدئوی آموزشی و … در نظر گرفته شود.

در مرحله بعد تولید محتوا را با جمع آوری اطلاعات، تالیف محتوا و ویرایش محتوا انجام دهید. سپس محتوای تالیف شده را در سایت خود منتشر کنید. با تولید یک محتوای مناسب می توانید مخاطبین زیادی را از طریق گوگل جذب کنید. محتوای با کیفیت باعث می شود تا بازدیدکننده های سایت تبدیل به مشتری شوند. مشتریان راضی از خدمات سایت با خود مشتریان جدید می آورند. با تالیف محتوای خوب می توانید میزان تخصص، مهارت و اعتبار خود را به مخاطبین ارائه کنید.

نکات موثر در موفقیت تولید محتوا

 • بدون داشتن مهارت و تخصص کافی نمی توان انتظار معجزه داشته باشید. برای موفقیت در هر زمینه کاری باید مهارت و تخصص کافی را کسب کنید.
 • تقویت رزومه و کامل کردن پروفایل لینکدین برای موفقیت و رشد سایت بسیار مهم است.
 • به روز کردن اطلاعات سایت
 • شناسایی عملکرد رقبا

کلام آخر

برای تولید محتوا متنی برای سایت، حتما به اصول سئو توجه داشته باشید. به فرایند انتخاب ایده و موضوع و سپس تالیف یک محتوای با کیفیت  بر اساس قواعد و مقررات بازاریابی، تولید محتوا می گویند. انواع محتوا عبارتند از متنی، اینفوگرافیک، ویدئویی، پادکست و …. . تولید محتوای با کیفیت با ارائه اطلاعات درست، موجب رشد سایت می گردد.

Leave Your Comments